Přesun celého webu na vlastní server dokončen!

Přesun celého webu na vlastní server dokončen!

Od včerejší noci přes celý den jste mohli zaznamenat různé chyby, které vám psal web nebo to, že web vůbec nefungoval! Bylo to vše z důvodu migrace celého webu na vlastní oddělený server. Nyní je již web „zaparkován“ na našem vlastním serveru a znatelně se vylepšila rychlost i tím i odezva celého webu.

Sdílený hosting, který jsme měli předtím je dobrá věc pro start, ale má i spoustu nevýhod. Hlavní nevýhodou je, že na jednom serveru může být klidně uloženo i 100 webových projektů, kdy jeden zatěžuje server více než ostatní a může tím vzniknout problém i v délce načítání celého webu nebo případně i jeho výpadku. Na sdíleném serveru jsou navíc možná i jistá bezpečností rizika. Dále je nevýhodou nemožnost nastavovat složitější parametry celého serveru.

Zvolili jsme proto provoz vlastního serveru, kde je celý výkon serveru vyhrazen jen pro náš web a nemělo by docházet k jeho výpadkům či zpomalení. Pokud by se web zpomaloval nebo vypadával, tak na vlastním serveru není nic lehčího než navýšit jeho parametry a jede se dál! Celý web je také zašifrován skrze HTTPS certifikační autoritu tzv. Let’s Encrypt.

Zabezpeceni 2
Zabezpeceni 3

Přečtěte si také náš stručný článek o tom, jak se bezpečně chovat na internetu: Bezpečnost na internetu

Děkuji moc za používání webu, vaši podporu a zároveň se omlouvám za možné komplikace, které dnes na webu byly při jeho užívání. Nicméně migrace celého webu byla z hlediska rychlosti i bezpečnosti nutná a vlastní server je také investicí do budoucna celého projektu Český Bazar! 🙂

Přidat komentář