Musí se opravdu při změně procesoru z Intelu na AMD a naopak přeinstalovat Windows?

Musí se opravdu při změně procesoru z Intelu na AMD a naopak přeinstalovat Windows?

Dobrý den,

možná jste to již zažili, koupili jste si jinou značku procesoru včetně nové základní desky a přešli jste třeba z Intelu na AMD a nebo naopak z AMD na Intel. Hledali jste, jestli je potřeba kompletně přeinstalovat Windows a na všech stránkách či diskuzních fórech vás odkazovali na to, že musíte kompletně přeinstalovat celý Windows. Vám se do toho moc nechtělo, jelikož jste měli v PC hodně programů a dat, které byste museli po přeinstalaci Windows znovu instalovat atd.

Tohle jsem přesně řešil i já, když jsem přecházel z Intelu na nový AMD Ryzen. V tomto článku musím zmínit, že je vždy samozřejmě lepší kompletní přeinstalace Windows. Taky sám za sebe bych ji doporučil, ale není vyloženě nutná a vše jede pak i bez reinstalace naprosto v pořádku, jelikož jsem objevil tak trošku skrytou funkci Windows, a to jak díky ní kompletně odinstalovat starý procesor z počítače.

Stalo se mi totiž to, že jsem svůj Intel i5 10400F (6 jádrový 2,9 GHz) nahradil procesorem AMD Ryzen 7 5800X (8 jádrový 3,8 GHz). Jenže i po kompletní odinstalování ovladačů mi nový Ryzen ukazoval v systému, že jede pouze na 6 jader s frekvencí 2,9 GHz. Prostě a jednoduše se stalo to, že systém upravil počet jader a výkon podle již v počítači nepřítomného procesoru Intel i5 10400F. Hledal jsem na internetu, jak zprovoznit procesor na plný výkon, ale neúspěšně! Pak jsem si všiml jedné skryté funkce v systému Windows.

Více informací vám poskytne video, které jsem pro vás natočil.

Video naleznete zde:

Přidat komentář