Klasické vyhledávání lokality vs. Google mapy

Klasické vyhledávání lokality vs. Google mapy

Dobrý den,

možná někoho z vás napadlo, proč naše inzerce nemá vyhledávání inzerátu skrze např. Google mapy. Myslím tím vyhledávání inzerátů okolo vaší polohy, jako tomu mají třeba větší inzerce. Věřte, že jsem laboroval třeba se zadáváním polohy a vyhledávání inzerátů v okolí a nebyl by to takový problém spustit, kdyby tu nebylo jedno velké ALE!

Tím velkým ALE je cena této služby. Když to hodně zjednoduším, tak propojení zmíněných Google map s webem se dělá prostřednictvím tzv. API klíče. Pokaždé když někdo na webu něco vyhledá či zadá polohu, tak se toto tzv. API volání zaznamenává u Google. Vy tedy zadáte svou polohu inzerátu a u Google se toto zaznamená a zapíše jako volání API. V rámci kreditů zdarma máte takových volání mezi svým webem a Google 28 500 měsíčně. Jedno zadaní inzerátu nebo vyhledávání vám připíše klidně i 3-4 API volání. Já sám jsem při testování webu neměl problém takových volání udělat klidně i 1800 za pár dní.

Po vyčerpání kreditů zdarma (200 dolarů měsíčně) nastává krutá realita a rychlé vystřízlivění. To co někdo bere v dnešní době jako standard na všech webech totiž stojí nemalé peníze. U velkých webů se může překročení kreditů zdarma a následné časté používání API volání vyšplhat v přepočtu klidně i přes 80 tisíc korun měsíčně. A to je prosím na to, že používáte nějakou mapu na vlastním webu s možností vyhledání lokace sakra hodně peněz!

Proto jsem se rozhodl web udělat klasicky s jednoduchým zadáním kraje, okresu nebo případně s upřesněním lokality vypsáním města, obce nebo adresy ručně. Výhodou tohoto je, že můžete v upřesnění lokality napsat téměř cokoliv. Jedna paní si třeba u inzerátu upřesnila lokalitu koupě chaty na Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Stejně tak můžeme napsat i více měst např. Frýdek-Místek, Karviná, Ostrava, kdy když někdo napíše při vyhledávání inzerátu jedno z těchto měst, tak mu vyjede právě váš inzerát.

Děkuji vám za pochopení, jelikož v případě vyšší návštěvnosti inzerce odmítám platit tyto nehorázné sumy! 🙂

S pozdravem a přáním klidného týdne,

Jaroslav Průcha – provozovatel webu

Přidat komentář

© 2024 Český Bazar - Zásady ochrany osobních údajů