Facebook – upadající síť bez podpory plná podvodníků!

Facebook – upadající síť bez podpory plná podvodníků!

Kde jsou ty časy, kdy Facebook začínal a byla to ještě normální sociální síť s minimem reklam, spamů a fake profilů. Po nějaké době jsem se na Facebook vrátil hlavně, kvůli prezentace Českého Bazaru a nestačím se divit, jak se tato sociální síť změnila hlavně kvůli neustálým podvodníkům a podvodům.

Říkal jsem si, že za to Facebook, jako takový nemůže a měl určitou naději, že má tento gigant nějakou funkční podporu pro eliminaci podvodníků. S odstupem času jsem si uvědomil, jak jsem byl naivní a zjistil jsem, že Facebook vlastně žádnou podporu nemá a člověk se ve finále ani nedovolá spravedlnosti! Tato síť s oblibou blokuje nepodstatné komentáře a fotky od lidí, ale to podstatné, tedy podvodníky nechává fungovat skrze celou síť i na svém Marketplace!

Po mém případu, který jsem řešil se nedivím, že je na Marketplace tolik podvodníků, kterým v tomto „byznysu“ ani nikdo nebrání!

Před pár dny mi přišlo upozornění od jedné hodné ženy, že jeden falešný profil se jménem Marie Kučerová operuje na Marketplace a podvádí ostatní uživatele. U toho si prý drze udává jako svého zaměstnavatele Český Bazar! Nebudu lhát, namíchlo mě to a okamžitě jsem hlásil tento profil. Počkal jsem pár hodin a nic se nedělo. Zkusil jsem tedy po pár hodinách nahlásit podvodníka znovu. Tentokrát jsem profil nahlásil skrze formulář pro porušení autorského práva. Světe div se, opět nic! Tento profil jsem nahlašoval už asi 15x a stále i po pár dnech si vesele operuje na Marketplace a podvádí ostatní uživatele!

Štve mě to jelikož jsem dal do tvorby bazaru ohromné množství času i peněz a mrzí mě, že toto někdo zneužívá. Také očekávám, že bude podpora Facebooku v tomto jednat rychle a svědomitě, což se tedy vůbec neděje. Chápu, že podvody a podvodníky nejde jen tak zastavit hlavně v této době, kdy křivka podvodníků roste exponenciálním tempem! Na druhou stranu před tím také nejde zavírat jen tak oči a musí se s těmito podvodníky neustále bojovat!

Fake profil vydávající se za naší zaměstnankyni:

Snimek Obrazovky 2024 04 03 203038

Nutno podotknout, že když budete mít jakýkoli problém, tak je těžké a vlastně i nemožné najít přímo kontakt na podporu Facebooku, což je prostě „velký – špatný“.

Pro mě ztratil Facebook absolutně lesk a slávu, kterou kdysi měl. Byla to opravdová sociální síť na které jste měli své kamarády a jejich příspěvky se vám neztrácely v záplavě reklam, reels a spamů. Jako bonus se vás tenkrát nesnažil každý den někdo podvést, jako tomu je dnes. Toto je můj názor a osobní zkušenost s dnešním „fungováním“ této sociální sítě. 🙂

Přidat komentář

★ Český Bazar - Moderní a jednoduchá online inzerce zdarma pro soukromé i firemní účely ★