Upozornění na šmejdy při založení živnosti

Upozornění na šmejdy při založení živnosti

Dobrý den,

jelikož pro provozování inzerce je nutností založení živnosti, tak jsem tedy zamířil jako spousty dalších lidí na živnostenský úřad. Založení živnosti je vcelku jednoduchý proces, který vás vyjde suma sumárum na 1000 Kč. Po zaplacení této částky a dokončení registrace již odcházíte z živnostenského úřadu jako živnostník.

Po cca pouhých dvou dnech, kdy jsem čekal na oficiální dopis od živnostenského úřadu mi přišel zcela jiný dopis, který se tvářil jako oficiální. Název “Živnostenský portál Česká republika” působí dost oficiálně a může lidi dost zmást v tom, že se jedná o jakýsi doplatek k zápisu do živnostenského rejstříku.

Provozovatelem údajného rejstříku je firma VENGERBERG s.r.o. se sídlem v Praze. Nic podobným lidem neplaťte, jelikož jste automaticky zapsáni v živnostenském rejstříku po zaplacení 1000 Kč na úřadě! Je to jakási smlouva, která nic ani nenabízí a dost mě zarazila věta v dopisu “Smlouva se považuje za uzavřenou úhradou uvedené částky provozovateli”. Uvedená částka je skoro 3x větší než při oficiální založení živnosti! Je to “pouze” 2690 Kč. Ani nevím, jestli je částka konečná nebo vám bude chodit podobných výzev na zaplacení více. Také vlastně ani nevíte a neznáte přesné znění smlouvy!

Firem podobného typu je více, tak si na ně dejte pozor. Podobné výzvy dle paní na úřadě chodí i do datových schránek, takže zbystřete a hlavně nic neplaťte.

Dále vám doporučuji přečíst si článek, který se tomuto věnuje trošku více podrobněji.

Článek naleznete zde: Katalogoví šmejdi chtějí peníze za „poplatky“ při registraci živnosti. Nic jim neposílejte – Měšec.cz (mesec.cz)

S úctou a pozdravem,

Jaroslav Průcha – provozovatel inzerce

Přidat komentář

© 2024 Český Bazar - Zásady ochrany osobních údajů