Tipy na filmy (8.díl)

Tipy na filmy (8.díl)

Další díl a s ním i další tipy na super filmy! 🙂

1. Poslední pevnost (2001) – https://www.csfd.cz/film/20946-posledni-pevnost/prehled/

Snimek Obrazovky 2024 01 28 170343

Popis: Slavný „tříhvězdičkový” generál Eugene Irwin, jenž během své dlouholeté vojenské kariéry proslul jako vynikající vojenský taktik, byl odsouzen za čin, který ve skutečnosti nespáchal. Svůj trest si musí odpykat v pečlivě střežené vojenské věznici spravované nemilosrdným plukovníkem Winterem. Jeho drsné metody zavinily smrt již řady vězňů, ostatní žijí v každodenním a neustálém strachu. Irwin se brzy stává nepohodlným, protože se nehodlá smířit s Winterovým způsobem vedení věznice. Ačkoliv tomu nikdo nevěří, právě on se postaví do čela vězňů, odhodlaných vzdorovat ozbrojené přesile jen s holýma rukama… Vězeňské psychologické drama z trestaneckého prostředí natočil režisér Rod Lurie, který působivě rozehrává partii mezi dvěma povahově odlišnými muži a zároveň předkládá úvahu na téma zneužití moci. Generála Irwina si zahrál populární hollywoodský herec Robert Redford (Captain America: Návrat prvního AvengeraBrubakerZaříkávač koníJeremiah Johnson). V rolích jeho partnerů a protihráčů vystupují James Gandolfini (Rodina Sopranů8 MM), Delroy Lindo (60 sekundPravidla moštárny), Robin Wright Pennová (Wonder WomanBlade Runner 2049) a Mark Ruffalo (ZodiacAvengers).

2. The Den (2013) – https://www.csfd.cz/film/366712-the-den/prehled/

Snimek Obrazovky 2024 01 28 170911

Popis: Mladé dívce Elizabeth je přiznán grant k jejímu „výzkumu“ lidí na sociálních sítích. A tak je Eli neustále připojena k netu a sleduje různé lidí, různých názorů a z různých krajin. Jednoho dne narazí na fotku dívky a začíná podivnou komunikaci s někým, o kom nic neví. A jednoho dne je tamtéž záběr na to jak někdo podřízne dívku. A ten někdo je velmi rafinovaný a natočí ji při erotických hrátkách s jejím přítelem a dá to na internet. Grant je Eli ihned nato odebrán. Pátrání, které Eli rozjela, zatím k ničemu nevede, objevilo se sice pár skutečností, ale celkový efekt je nulový. Pak zmizí její přítel Damien a nikde není k sehnání. A když Eli nalezne ve vaně kamarádku Jenny s podřezanými žílami, začne to dávat do souvislosti. Také se začne zajímat o zbraň. Pak je nafilmována nějaká postava a její svázaná těhotná sestra. Policie se sice snaží, ovšem detektiv je v přímém přenosu postavou v masce omráčen. A tato postava se dostává k Eli stále blíže a blíže, až vnikne do jejího bytu…

3. Cyberbully (2015) – https://www.csfd.cz/film/402975-cyberbully/prehled/

Snimek Obrazovky 2024 01 28 171146

Popis: Jak daleko jste ochotni zajít pro záchranu vlastního života? Casey čelí nejhorší noční můře každého teenagera. Anonymní hacker hodlá zveřejnit její soukromé fotografie na internetu a ona svádí boj s časem, aby mu jeho plány překazila.
Šedesát devět procent mladých lidí ve Velké Británii má zkušenost s určitou formou kyberšikany. V těch nejzávažnějších případech mohou oběti čelit nástrahám v podobě napadení jejich webových kamer, zneužívání a „sebevražedného trollování“. Kampaně proti šikaně vybízejí mladé lidi, aby se k nepřátelskému chování na internetu „obrátili zády“. Pro ty, kteří už se stali jeho terčem, ale není snadné uniknout ze spárů svých trýznitelů. V britském thrilleru hraje Maisie Williamsová (Hra o trůny) dospívající dívku Casey Jacobsovou, která svádí boj se svým anonymním kyberstalkerem. Casey je teenager, který má zkušenosti s tím nejhorším, co může internet nabídnout – od nižší formy šikany, kde jsou aktéři na stejné úrovni (tzv. peer-to-peer), až po pokročilé postupy násilného vniknutí do počítače – a ze všech sil se snaží učinit svému utrpení přítrž. Film Cyberbully je inspirován řadou skutečných případů. Přestože je Caseyin příběh extrémní a zformovaný do poutavé a dramatické podoby, všechny líčené události jsou reálné a jednotlivým obětem se opravdu staly.

4. Kriminál (1989) – https://www.csfd.cz/film/15952-kriminal/prehled/

Snimek Obrazovky 2024 01 28 171501

Popis: Frank Leone si odpykává svůj trest ve vězení za ublížení na zdraví a za dobré chování je pouštěn i na vycházky. Jednou v noci je ale Frank převezen do věznice Getaway, kde je správcem Warden Drumgoole. Ten má s Frankem nevyřízené účty, a tak tam Frank zažívá týrání od správce i od dozorců. Ti se snaží Franka psychickým i fyzickým trýzněním vyprovokovat, ale Frank se statečně drží a týrání snáší… Drumgoole je sadista a Frank kdysi utekl z vězení, kde byl tehdy Drumgoole správcem. Frank na Drumgooleův sadismus upozornil a byl poté umístěn do mírnějšího vězení. Zato Drumgoole byl potrestán převelením do věznice Getaway, která je jednou z nejhorších. Frankovi ale hrozí nebezpečí i od spoluvězňů Webera a jeho lidí, kteří jdou správci na ruku a jakmile mají příležitost, snaží se Franka také vyprovokovat… Franka si všimne vězeň Eclipse, který vede dílnu, kde se opravují auta, a Frank získává další spřízněnou duši. Začne pracovat v dílně společně s Eclipsem, Erniem a Dallasem. Drumgoole nařídí Weberovi, aby přitvrdil. Drsný Weber se svými lidmi, kteří s ničím nedělají okolky, Ernieho zabije. To už je na Franka moc – a pustí se s Weberem do rvačky, ale nezabije ho. Jiný spoluvězeň nakonec Franka bodne do zad nožem… Frankovi zbývají do propuštění tři týdny, zotavuje se ve vězeňské ošetřovně. Když se vrátí do cely, je mu sděleno, že jeho přítelkyně Melissa má být znásilněna. Frank požádá Dallase o pomoc s útěkem, ale ten ho zavede do nastražené pasti.

5. Zmizení (2013) – https://www.csfd.cz/film/257071-zmizeni/prehled/

Snimek Obrazovky 2024 01 28 171719

Popis: Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček.

6. Roztříštění (2019) – https://www.csfd.cz/film/763682-roztristeni/prehled/

Snimek Obrazovky 2024 01 28 172106

Popis: Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají.

Přidat komentář